Rekrutacja 2018/2019

Zakończenie roku klas maturalnych 2017/2018

27 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Zbigniewa Herberta odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego uczniów klasy III. Apel rozpoczęła dyrektor szkoły pani Jadwiga Jaworska. W swoim przemówieniu nawiązała do utworu ,,Przesłanie Pana Cogito",  którego słowa „Bądź wierny. Idź” widnieją w auli szkoły. Życząc maturzystom powodzenia, pani dyrektor nawiązała  do Roku Herberta mówiąc, by podążali przez życie wyznając wartości, którym wierny był Patron szkoły.

Czytaj więcej: Zakończenie roku klas maturalnych 2017/2018

Transmisja na żywo z ceremonii wręczenia nagrody Zbigniewa Herberta 2018

Fundacja im. Zbigniewa Herberta oraz Culture.pl zapraszają do obejrzenia uroczystości wręczenia Międzynarodowej Nagrody Literackiej im. Zbigniewa Herberta 2018 wybitnej poetce irlandzkiej, Nuali Ni Dhomhnaill. Livestream wydarzenia będzie dostępny w czwartek, 10 maja, o godz. 20:00, na www.fundacjaherberta.pl oraz www.culture.pl.

Czytaj więcej:  Transmisja na żywo z ceremonii wręczenia nagrody Zbigniewa Herberta 2018

Akademia Kulinarna 2, czyli warsztaty z młodym Mistrzem Kuchni.

Po raz drugi w naszej szkole odbyły się warsztaty kulinarne poprowadzone przez absolwenta „Herberta”, Tomasza Grzelakowskiego. Na profesjonalnie przygotowanych stanowiskach ustawiło się pięć drużyn z trzebiatowskich szkół: uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1, Szkoły Podstawowej Nr 2, Gimnazjum im. Książąt Pomorza Zachodniego, uczniowie „Herberta” z klasy Ib oraz profesorowie – Maria Akida oraz Zbigniew Kupczyk.

Czytaj więcej: Akademia Kulinarna 2, czyli warsztaty z młodym Mistrzem Kuchni.

Wierność – upór i trwanie – wieczór poetycki poświęcony sylwetce Zbigniewa Herberta

W czwartkowe popołudnie odbył się w szkole wieczór poetycki poświęcony naszemu patronowi Zbigniewowi Herbertowi. W  nastrojowej scenerii auli usłyszeliśmy historię życia poety, jego wiersze, refleksje dotyczące pisania, filozofii, podróży – tak rozlicznych w jego życiu.

Czytaj więcej: Wierność – upór i trwanie – wieczór poetycki poświęcony sylwetce Zbigniewa Herberta 

Zostaliśmy odznaczeni!

               W bieżącym tygodniu uczestniczyliśmy w obchodach VI rocznicy powstania Środkowopomorskiego Związku Piłsudczyków  Rzeczpospolitej Polskiej w Koszalinie .

              Uroczystości rozpoczęły się od uroczystego złożenia  wiązanek  kwiatów przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w asyście pocztów sztandarowych – „Piłsudczyków „ i naszej szkoły, warty honorowej wystawionej przez żołnierzy 8 Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego  oraz  Grupę  Rekonstrukcji  Historycznej „Nałęcz” z Trzebiatowa.

Czytaj więcej: Zostaliśmy odznaczeni!

„Herbert” obchodzi Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

… musimy dbać o nauczanie języka i w języku, tym najbliższym każdemu człowiekowi po to, żeby dać mu możliwość zdobycia na tyle wysokiej edukacji, wiedzy i umiejętności, aby mógł w pełni uczestniczyć w rozwoju społecznym” – tymi słowami  prof. Sławomira Ratajskiego, sekretarza generalnego Polskiego Komitetu do spraw UNESCO rozpoczęliśmy obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego

Czytaj więcej: „Herbert” obchodzi Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

Pomagamy kształcić się Lbanye Lekaaso z Kenii. Misja w Kipsing.

Włączyliśmy się w akcję "Adopcja na odległość". Zbieramy co miesiąc pieniądze, które przeznaczamy na konto konkretnego ucznia. Kwoty zebrane pozwalają kontynuować naukę chłopcu Lbanye Lekaaso uczniowi Szkoły Podstawowej w Kipsing. Lbanye dzięki naszej pomocy od stycznia rozpoczął naukę. Wystarczy miesięcznie 40 złotych aby umożliwić edukację dziecku. Roczny koszt nauki w przedszkolu i szkole podstawowej wynosi 100$. Wspieramy misję w Kipsing prowadzoną przez siostry ze Zgromadzenia Sióstr Felicjanek. Celem akcji jest stworzenie możliwości kształcenia dzieci i młodzieży w Kenii. Akcja rozpowszechniona jest archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. Podjąć tę akcję może każdy z nas osoby prywatne, rodziny, szkoły, parafie wystarczy zgłosić się do Kurii - Wydział Wychowania Katolickiego.

 

O „Herbercie” w „Dialogach”

W związku z tym , że rok 2018 został ogłoszony Rokiem Herberta, podjęliśmy pierwsze działania. Jest to artykuł o naszej szkole do szczecińskiego miesięcznika „Dialogi”, w którym znalazły się m. in. informacje o tym, dlaczego Zbigniew Herbert jest patronem naszej szkoły oraz o różnych przedsięwzięciach związanych z postacią „Księcia Poetów”.

Zachęcamy do przeczytania.

Miesięcznik DIALOGI 

 Kącik Przedsiębiorcy

 

Fundacja
Zbigniewa Herberta

Klub
Herbertowskich Szkół

Poradnia dla osób 
z problemami narkotykowymi