„Herbert” obchodzi Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

… musimy dbać o nauczanie języka i w języku, tym najbliższym każdemu człowiekowi po to, żeby dać mu możliwość zdobycia na tyle wysokiej edukacji, wiedzy i umiejętności, aby mógł w pełni uczestniczyć w rozwoju społecznym” – tymi słowami  prof. Sławomira Ratajskiego, sekretarza generalnego Polskiego Komitetu do spraw UNESCO rozpoczęliśmy obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego

Czytaj więcej: „Herbert” obchodzi Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

Pomagamy kształcić się Lbanye Lekaaso z Kenii. Misja w Kipsing.

Włączyliśmy się w akcję "Adopcja na odległość". Zbieramy co miesiąc pieniądze, które przeznaczamy na konto konkretnego ucznia. Kwoty zebrane pozwalają kontynuować naukę chłopcu Lbanye Lekaaso uczniowi Szkoły Podstawowej w Kipsing. Lbanye dzięki naszej pomocy od stycznia rozpoczął naukę. Wystarczy miesięcznie 40 złotych aby umożliwić edukację dziecku. Roczny koszt nauki w przedszkolu i szkole podstawowej wynosi 100$. Wspieramy misję w Kipsing prowadzoną przez siostry ze Zgromadzenia Sióstr Felicjanek. Celem akcji jest stworzenie możliwości kształcenia dzieci i młodzieży w Kenii. Akcja rozpowszechniona jest archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. Podjąć tę akcję może każdy z nas osoby prywatne, rodziny, szkoły, parafie wystarczy zgłosić się do Kurii - Wydział Wychowania Katolickiego.

 

O „Herbercie” w „Dialogach”

W związku z tym , że rok 2018 został ogłoszony Rokiem Herberta, podjęliśmy pierwsze działania. Jest to artykuł o naszej szkole do szczecińskiego miesięcznika „Dialogi”, w którym znalazły się m. in. informacje o tym, dlaczego Zbigniew Herbert jest patronem naszej szkoły oraz o różnych przedsięwzięciach związanych z postacią „Księcia Poetów”.

Zachęcamy do przeczytania.

Miesięcznik DIALOGI 

Informacja

Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie ogłasza rozpoczęcie procedury doboru kandydatów do służby w Policji w 2018r. w następujących jednostkach:

  • Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie,
  • komendach powiatowych i miejskich Policji woj. zachodniopomorskiego,
  • Oddziale Prewencji Policji w Szczecinie.

TERMINY I LIMITY PRZYJĘĆ DO SŁUŻBY W POLICJI NA TERENIE WOJ. ZACHODNIOPOMORSKIEGO:

Czytaj więcej: Informacja

Szkolne Koło Strzeleckie LOK "Herbert"

Szkolne Koło Strzeleckie LOK "Herbert" w Trzebiatowie zostało zawiązane we wrześniu 2009 roku przez nauczyciela przysposobienia obronnego, edukacji dla bezpieczeństwa i szkolenia wojskowego mjr. rez. Ryszarda Wrońskiego, oficera 36 brygady Zmechanizowanej im. Legii Akademickiej. Koło na początku skupiało w swoich szeregach tylko uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie. W 2013 roku dołączyli do nich uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Książąt Pomorza Zachodniego w Trzebiatowie. Uczniowie-członkowie tych szkół skupiają się w dwóch sekcjach: Sekcja "G" - uczniowie gimnazjum i Sekcja "H" - uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej.

Czytaj więcej: Szkolne Koło Strzeleckie LOK "Herbert"

Studniówka 2018 - "Poloneza czas zacząć !"

Bal studniówkowy maturzystów ZSP. Im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie odbył się w Sali Okolicznościowej „Nad Stawem” u Państwa Izabeli i Andrzeja Pasków. Wieczór pełen wdzięku i pięknych kreacji tradycyjnie otworzyła Dyrektor szkoły Pani Jadwiga Jaworska. Następnie Klaudia Melkis, uczennica klasy IIIa skierowała do wszystkich obecnych słowa podziękowania oraz odczytała list Przewodniczącego Rady Powiatu Gryfickiego, Pana Marka Gołuchowskiego. „Poloneza czas zacząć !” tymi słowami Dyrektor szkoły pani Jadwiga Jaworska rozpoczęła bal studniówkowy. Uczniowie natomiast swoim występem podsumowali trzy lata nauki w szkole.

Czytaj więcej: Studniówka 2018 - "Poloneza czas zacząć !" 

Świątecznie w "Herbercie"

W świąteczny nastrój wprowadziły jasełka przygotowane przez uczniów klasy I b, IIa i IIb  pod opieką pana Marcina Konopnickiego. W tym roku jasełka zostały przedstawione  współcześnie, ukazując jak każdy z nas jest zabiegany, jak często relacje z bliskimi są napięte, a święta Bożego Narodzenia, mają nas zbliżyć do siebie.

Czytaj więcej: Świątecznie w "Herbercie"

Atak Świętych Mikołajów!

         W ramach Rządowego programu wspomagania w latach 2015-2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach - Bezpieczna + i projektu "Bezpieczni nad Regą", w dniu 6 grudnia 2017 roku w auli szkolnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie odbyło się spotkanie młodzieży szkolnej z przedstawicielami służb mundurowych. Był to ostatni, podsumowujący punkt projektu. Spotkanie rozpoczęła Pani dyrektor Jaworska witając przybyłych gości i i uczniów naszej szkoły a następnie przedstawiła w skrócie stopień realizacji projektu i cel obecnego spotkania.

Czytaj więcej:  Atak Świętych Mikołajów!

Z wizytą w Sejmie RP!

Na zaproszenie posła Michała Jacha, przewodniczącego Sejmowej Komisji Obrony Narodowej, uczniowie klas mundurowych udali się do Warszawy. Wizyta rozpoczęła się od obiadu w Domu Poselskim, po którym poseł oprowadził młodzież po sejmowym gmachu. Uczniowie przysłuchiwali się obradom posłów Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej, zasiadając w sali plenarnej.

Czytaj więcej: Z wizytą w Sejmie RP!

 Kącik Przedsiębiorcy

 

Fundacja
Zbigniewa Herberta

Klub
Herbertowskich Szkół

Poradnia dla osób 
z problemami narkotykowymi