Rekrutacja 2018/2019

Akademia Kulinarna 2, czyli warsztaty z młodym Mistrzem Kuchni.

Po raz drugi w naszej szkole odbyły się warsztaty kulinarne poprowadzone przez absolwenta „Herberta”, Tomasza Grzelakowskiego. Na profesjonalnie przygotowanych stanowiskach ustawiło się pięć drużyn z trzebiatowskich szkół: uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1, Szkoły Podstawowej Nr 2, Gimnazjum im. Książąt Pomorza Zachodniego, uczniowie „Herberta” z klasy Ib oraz profesorowie – Maria Akida oraz Zbigniew Kupczyk.

Czytaj więcej: Akademia Kulinarna 2, czyli warsztaty z młodym Mistrzem Kuchni.

Wierność – upór i trwanie – wieczór poetycki poświęcony sylwetce Zbigniewa Herberta

W czwartkowe popołudnie odbył się w szkole wieczór poetycki poświęcony naszemu patronowi Zbigniewowi Herbertowi. W  nastrojowej scenerii auli usłyszeliśmy historię życia poety, jego wiersze, refleksje dotyczące pisania, filozofii, podróży – tak rozlicznych w jego życiu.

Czytaj więcej: Wierność – upór i trwanie – wieczór poetycki poświęcony sylwetce Zbigniewa Herberta 

Zostaliśmy odznaczeni!

               W bieżącym tygodniu uczestniczyliśmy w obchodach VI rocznicy powstania Środkowopomorskiego Związku Piłsudczyków  Rzeczpospolitej Polskiej w Koszalinie .

              Uroczystości rozpoczęły się od uroczystego złożenia  wiązanek  kwiatów przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w asyście pocztów sztandarowych – „Piłsudczyków „ i naszej szkoły, warty honorowej wystawionej przez żołnierzy 8 Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego  oraz  Grupę  Rekonstrukcji  Historycznej „Nałęcz” z Trzebiatowa.

Czytaj więcej: Zostaliśmy odznaczeni!

„Herbert” obchodzi Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

… musimy dbać o nauczanie języka i w języku, tym najbliższym każdemu człowiekowi po to, żeby dać mu możliwość zdobycia na tyle wysokiej edukacji, wiedzy i umiejętności, aby mógł w pełni uczestniczyć w rozwoju społecznym” – tymi słowami  prof. Sławomira Ratajskiego, sekretarza generalnego Polskiego Komitetu do spraw UNESCO rozpoczęliśmy obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego

Czytaj więcej: „Herbert” obchodzi Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

Pomagamy kształcić się Lbanye Lekaaso z Kenii. Misja w Kipsing.

Włączyliśmy się w akcję "Adopcja na odległość". Zbieramy co miesiąc pieniądze, które przeznaczamy na konto konkretnego ucznia. Kwoty zebrane pozwalają kontynuować naukę chłopcu Lbanye Lekaaso uczniowi Szkoły Podstawowej w Kipsing. Lbanye dzięki naszej pomocy od stycznia rozpoczął naukę. Wystarczy miesięcznie 40 złotych aby umożliwić edukację dziecku. Roczny koszt nauki w przedszkolu i szkole podstawowej wynosi 100$. Wspieramy misję w Kipsing prowadzoną przez siostry ze Zgromadzenia Sióstr Felicjanek. Celem akcji jest stworzenie możliwości kształcenia dzieci i młodzieży w Kenii. Akcja rozpowszechniona jest archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. Podjąć tę akcję może każdy z nas osoby prywatne, rodziny, szkoły, parafie wystarczy zgłosić się do Kurii - Wydział Wychowania Katolickiego.

 

O „Herbercie” w „Dialogach”

W związku z tym , że rok 2018 został ogłoszony Rokiem Herberta, podjęliśmy pierwsze działania. Jest to artykuł o naszej szkole do szczecińskiego miesięcznika „Dialogi”, w którym znalazły się m. in. informacje o tym, dlaczego Zbigniew Herbert jest patronem naszej szkoły oraz o różnych przedsięwzięciach związanych z postacią „Księcia Poetów”.

Zachęcamy do przeczytania.

Miesięcznik DIALOGI 

Informacja

Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie ogłasza rozpoczęcie procedury doboru kandydatów do służby w Policji w 2018r. w następujących jednostkach:

  • Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie,
  • komendach powiatowych i miejskich Policji woj. zachodniopomorskiego,
  • Oddziale Prewencji Policji w Szczecinie.

TERMINY I LIMITY PRZYJĘĆ DO SŁUŻBY W POLICJI NA TERENIE WOJ. ZACHODNIOPOMORSKIEGO:

Czytaj więcej: Informacja

Szkolne Koło Strzeleckie LOK "Herbert"

Szkolne Koło Strzeleckie LOK "Herbert" w Trzebiatowie zostało zawiązane we wrześniu 2009 roku przez nauczyciela przysposobienia obronnego, edukacji dla bezpieczeństwa i szkolenia wojskowego mjr. rez. Ryszarda Wrońskiego, oficera 36 brygady Zmechanizowanej im. Legii Akademickiej. Koło na początku skupiało w swoich szeregach tylko uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie. W 2013 roku dołączyli do nich uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Książąt Pomorza Zachodniego w Trzebiatowie. Uczniowie-członkowie tych szkół skupiają się w dwóch sekcjach: Sekcja "G" - uczniowie gimnazjum i Sekcja "H" - uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej.

Czytaj więcej: Szkolne Koło Strzeleckie LOK "Herbert"

 Kącik Przedsiębiorcy

 

Fundacja
Zbigniewa Herberta

Klub
Herbertowskich Szkół

Poradnia dla osób 
z problemami narkotykowymi