Rekrutacja 2018/2019

Zapraszamy do śledzenia transmisji 25 maja 2017r. godz. 21:00 z uroczystości wręczenia Międzynarodowej Nagrody Zbigniewa Herberta!

Powiadomienie o tym wydarzeniu otrzymaliśmy za pośrednictwem przewodniczącego Klubu Herbertowskich Szkół Pana Wojciecha Kalickiego od prezesa Fundacji im. Zbigniewa Herberta Pani Marii Dzieduszyckiej. Oto on:

 

Drodzy Państwo,
W czwartek, 25 maja, o godz. 21.00, internauci na całym świecie będą mogli uczestniczyć w uroczystości wręczenia Międzynarodowej Nagrody Literackiej im. Zbigniewa Herberta 2017 wybitnemu poecie południowoafrykańskiemu, Breytenowi Breytenbachowi. Zapraszamy do obejrzenia bezpośredniej transmisji na portalu Culture.pl.
Laureat tegorocznej Międzynarodowej Nagrody Literackiej im. Zbigniewa Herberta, Breyten Breytenbach jest poetą, prozaikiem, eseistą, autorem sztuk teatralnych oraz malarzem; obok J. M. Coetzee’go najbardziej znanym twórcą wywodzącym się z Republiki Południowej Afryki. Opublikował około pięćdziesięciu książek.
W latach 60., mieszkając we Francji, zaangażował się w ruch skierowany przeciwko apartheidowi w RPA. W roku 1975 przyjechał do tego kraju posługując się fałszywym paszportem, mając zamiar pomagać w organizacji związków zawodowych wśród czarnej ludności. Został aresztowany, oskarżony o działalność terrorystyczną, skazany na dziewięć lat więzienia. Dzięki międzynarodowym protestom zwolniono go po siedmiu latach, wyjechał wtedy do Francji i przyjął francuskie obywatelstwo. Od tego czasu został laureatem wielu nagród literackich, wykładał m.in. na New York University, wystawiał obrazy w galeriach na całym świecie. Obecnie mieszka częściowo we Francji, częściowo w Republice Południowej Afryki.
Podczas uroczystości Laureat wygłosi wystąpienie i będzie czytać swoje wiersze. Zaplanowany jest występ Włodka Pawlika, światowej klasy polskiego muzyka jazzowego.
Bezpośrednia transmisja będzie dostępna na Culture.pl.

Początek relacji, godz. 21.00: http://culture.pl/pl/Nagroda-Herberta-2017
Transmisja będzie również dostępna na kanale YouTube i Facebooku Fundacji. im Zbigniewa Herberta:

https://www.youtube.com/channel/UC1RQCw79pAcYD6IJ1pxVP7w
https://www.facebook.com/Herbert.Pan.Cogito/
https://www.facebook.com/FundacjaHerberta/

Serdecznie zachęcamy do oglądania tego wyjątkowego wydarzenia, będziemy wdzięczni za przekazanie informacji nauczycielom i uczniom Państwa szkoły.

Z serdecznymi pozdrowieniami,
Maria Dzieduszycka

 

 Kącik Przedsiębiorcy

 

Fundacja
Zbigniewa Herberta

Klub
Herbertowskich Szkół

Poradnia dla osób 
z problemami narkotykowymi