Rekrutacja 2018/2019

„Z biegiem Regi!”

   W piątkowe południe przystań kajakowa w Trzebiatowie zapełniła się uczniami z „Herberta” oraz gminnych szkół podstawowych i gimnazjalnych. Wydarzenie rozpoczął spływ kajakowy, zakończony pokazem ratownictwa osoby tonącej przez strażaków OSP w Trzebiatowie oraz zespół ratowników medycznych RESCUE TEAM Piotra Wowry. Na kolejnych stanowiskach, przygotowanych  w Trzebiatowie oraz Ochotniczą Straż Pożarną z Trzebiatowa oraz Państwową Straż Pożarną z Gryfic, młodzież poznawała zasady i techniki przeciwdziałania zagrożeniom powodziowym i pożarowym. Uczniowie uczyli się, jak gasić otwarty ogień gaśnicą i wodą, wypełniać worki z piaskiem i budować wał przeciwpowodziowy oraz posługiwać się rzutką ratowniczą.

Zobaczyła również, w jaki sposób gasi się ogień za pomocą wozu bojowego i napełnia wodą rękaw przeciwpowodziowy. Na stanowisku przygotowanym przez policjantów z Komisariatu Policji w Trzebiatowie wszyscy mogli przekonać się, jak w alkogoglach pokonuje się slalom z zaburzonym refleksem i równowagą osoby nietrzeźwej. Spotkanie zakończyło się ogniskiem z pieczoną kiełbasą i grochówką.

   „Z biegiem Regi” jest pierwszym wydarzeniem z cyklu „Bezpieczni nad Regą”. To projekt, w którym ZSP im. Z. Herberta poprzez szereg działań skierowanych do uczniów trzebiatowskich szkół, przedszkoli, mieszkańców miasta i gminy Trzebiatów ze szczególnym uwzględnieniem rodziców, młodych matek,  osób starszych i środowisk wiejskich, będzie promowało bezpieczne zachowanie się  w sytuacjach kryzysowych w ramach warsztatów, pokazów, spotkań oraz pozorowanego zagrożenia.  

Zadanie zostało sfinansowane w ramach Rządowego programu wspomagania w latach 2015-2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach – „Bezpieczna+”.

 Kącik Przedsiębiorcy

 

Fundacja
Zbigniewa Herberta

Klub
Herbertowskich Szkół

Poradnia dla osób 
z problemami narkotykowymi